objednejte si


Westernové oblečení Fešáci nakupují na :
www.western-jaan.cz a www.western.de.

Bližší informace o koncertech, CD, DVD, knihách a daších produktech Vám poskytne:
Umělecká agentura KNY
Tel. + Fax: 233 342 540, 602 329 568, 606 102 810
web: www.kny.cz , e-mail: kny@kny.cz

Fešáci : 50 let live Lucerna 23.11.2017 (2CD)

Rok 2017 byl ve fešácké historii spjatý s oslavami významných kulatin. Kapela si totiž připomínala padesát let od svého založení. U této příležitosti nadělila svým fanouškům celou řadu dárků, ať už to byla zbrusu nová kniha věnující se historii Fešáků nebo průřezové 3CD, které přineslo nejenom nezapomenutelné hudební kousky, ale také pěknou várku úplně nových nahrávek. A tím největším dárkem bylo narozeninové koncertní turné, které vyvrcholilo 23. listopadu 2017 velkým galakoncertem v pražské Lucerně. Fešácké padesátiny přišla oslavit nejenom více jak tisícovka diváků, ale také celá řada vzácných hostů. 
Celá narozeninová párty se odehrávala pod moderátorskou taktovkou Pavlů „Beziho“ Bezoušky a Zedníčka, který se s fešáckou partou setkal hned na začátku jejich kariéry, když hostovali v ústeckém Kladivadle (později známém jako Činoherní studio). V té době si ještě říkali Bluegrass Hoppers a právě písničkám z tohoto období patřil i začátek koncertu v Lucerně. Bluegrass Hoppers se v Lucerně představili v téměř původní podobě , v čele s Karlem Poláčkem a s někdejšími členy Emilií Petráškovou, Radovanem Stankem a Robertem Mouchou. Chyběli jen Jan Turek a Pavel Brümer, kteří pražský výroční koncert sledovali od nebeských bran. Vystoupení se nemohl zúčastnit ani v té době již vážně nemocný František Pátek. Dalšími hosty narozeninového koncertu Fešáků byla skupina Rekonvalescence s Ivanem Haladou a jejich vzpomínkou na dalšího Fešáka – Jindru Šťáhlavského. Na Pavla Brümera zase zavzpomínala skupina Cadillac PB a na Michala Tučného pak Rosťa Fišer a jeho Michal Tučný Revival Plzeň. Druhá polovina koncertu pak patřila již oslavencům samotným. A gratulovat Fešákům přicházela i další várka hostů, nechyběli zde ani Pavel Kaiser či Petr Kocman nebo bývalé „Fešandy“ Erika Horká a Hanka Mladá. A velice milá a zároveň emotivní byla i návštěva Petra Novotného, který s Fešáky na pódiu dodatečně oslavil své sedmdesátiny. Pogratulovat mu přišel jeho dlouholetý parťák z fotbalové Amfory Jan Rosák, který přinesl i dárek v podobě písně stylově fotbalové. A hostů bylo ještě mnohem více – Jan Turek ml., Karel Vágner, Petr Martinák, Šárka Rezková, Pavlína Brümerová Karlíková, Marie Šťáhlavská a řada dalších. Vždyť celá narozeninová oslava v Lucerně trvala celé čtyři hodiny. 
A jak už to u Fešáků bývá zvykem, k cédéčku přibalili i malý dárek v podobě speciálního kódu pro internetový přístup k live videoklipu slavné písně Petra Novotného „Všechno je O.K.“ v podání jeho loutkového „dvojníka,“ jehož do Lucerny přivedl světoznámý loutkovodič z Divadla Spejbla a Hurvínka Richard Maška.

Objednávky: www.countryclaim.cz a www.countryobchod.cz

Fešáci: 50 let (3CD)

Kulaté narozeniny slaví kapela Fešáci ve velkém stylu! K celoročnímu výročnímu koncertování je připraveno také toto 3CD, shrnující slavnou minulost a nabízející nadějnou budoucnost naší country legendy. Dvě třetiny kapacity trojcédé logicky zabírá sestava největších hitů natočených v letech 1969 až 2012. Nechybí tu žádný z důležitých zpěváků proslulosti Jindřicha Šťáhlavského, Michala Tučného, Tomáše Linky, Pavla Brümera nebo Roberta Mouchy. V novější části repertoáru excelují také Jindřich Malík, Erika Horká, Hana Mladá, Miloš Slezák nebo Hana Horecká. Někteří z nich se pak podílejí i na třetím CD, kde jsou převážně nové studiové nahrávky songů již úspěšně koncertně prověřených v poslední pětiletce. Najdete zde například skladby Key West a Osudnej den autorského tandemu Antonín Kny – Tomáš Linka, které se skvěle umisťují v divácké Hitfešádě. Nechybí zde ani oprášená verze starší písně Jindry Malíka Chci být za vodou, kterou otextoval Michal Bukovič. Jindra se objeví i ve společném duetu s Tomášem Linkou ve skladbě Za tím příštím kopcem, která je převzatá z repertoáru Johnnyho Cashe. Robert Moucha zase vytáhl ze svých archívů píseň Hotel, která vznikla v roce 1976, ale dosud se neobjevila na žádném hudebním nosiči. Zpěvačky Erika Horká a Hanka Mladá zase zalovily v repertoáru hvězd současné zámořské country hudby. Erika si vypůjčila píseň Nežárlím z repertoáru Shanii Twain (český text napsal Honza Turek) a píseň Tak to být má s textem Tomáše Choury a v podání Hanky Mladé zase pochází z katalogu Carrie Underwood. Zajímavostí je nepochybně také „fešácká“ verze „kabátovské“ Pohody, skvěle fungující i ve zcela jiném aranžérském balení. Nový repertoár také doplňuje vzpomínka na bývalé členy Fešáků, kteří již odešli k nebeskému báru, ať už ve Fešácké písni 2017 (s textem Pavla Beziho Bezoušky) nebo v bonusových nahrávkách legendárních fešáckých hitů v podání hostů Ivana Halady, Pavla Kaisera a Rosti Fišera. Jubilejní kompilaci doprovází 24 stran bookletu plného vzpomínek a fotografií zachycujících kapelu v průběhu celého půlstoletí.

Objednávky: www.supraphonline.cz

Půlstoletí české country (2CD+2DVD)

Velký sál pražské Lucerny, 12. listopadu 2015, 19:00 – tři údaje, které pro fanoušky české country symbolizují nezapomenutelný večer. Večer, kdy se na jednom pódiu sešli Tučňáci, Fešáci, Taxmeni a Greenhorns, aby společně se svými hosty upozornili na hned několik významných výročí, 50 lety české country hudby počínaje a 20 lety od úmrtí Michala Tučného konče. Nyní Supraphon na 2CD a 2DVD pod názvem Půlstoletí české country vydává záznam tohoto unikátního vystoupení. Poctivě zaplněná dvě CD a dvě DVD, která vznikla v produkci iniciátorů koncertu Antonína Kny a Karla Mrkvičky, čítají na 2 CD celkem 40 skladeb (DVD obsahuje navíc píseň Lojza a Líza v podání Fešáků a instrumentálku Foggy Mountain Breakdown zahranou nejznámějšími tuzemskými banjisty). Svorně se o ně podělily všechny zúčastněné kapely, zavzpomínaly při tom na svá kulatá výročí. Greenhorni 50, Taxmeni 45, Fešáci 40 (pod názvem Fešáci) a Tučňáci 35 let úspěšné existence. Všichni zahrály i songy legendárního Michala Tučného. Při té příležitosti se na pódiu objevili také zajímaví hosté, třeba Michaela Tučná, Rosťa Fišer, Pavel Kaiser nebo Petr Kocman. Mimořádnost této novinky podtrhuje fakt, že kromě „obligátního živáku“ čítá několik zajímavých bonusů. Na druhém DVD najdeme dokumenty zasazující fenomén country i tohoto koncertu jako takového do uceleného obrazu. Obrazu, v němž se s oslavami snoubí historie české country formou vzpomínkových rozhovorů s řadou pamětníků i účastníků večera nebo pohledem do zákulisí příprav této jedinečné akce.

Objednávky: www.supraphonline.cz

Fešáci 45 let

Legendární country kapela Fešáci slaví 45 let kompilací toho nejlepšího i zcela novými nahrávkami!
Bluegrass Hoppers a Fešáci byli a jsou pevnou součástí naší hudební scény, úspěšně nabízející jak české verze zámořské klasiky, tak domácí písničky.
Za dobu existence zde prošlo několik desítek výborných muzikantů, včetně zpěváků Pavla Brümera, Jindry Šťáhlavského, Michala Tučného, Tomáše Linky, Jindry Malíka, Roberta Mouchy a dalších. Z mužů kolem Fešáků jmenujme také konferenciéra, textaře a příležitostného zpěváka Petra Novotného . Tento výběr, sestavený fešáckým kapelníkem a producentem Antonínem Kny, shrnuje repertoár natočený v letech 1969 až 2012. Licenční spolupráce propojila katalogy Pantonu, Supraphonu, Bontonu, 6P, EMI,Universalu a dalších tak, aby nechyběly záznamy ze žádné části slavné kariéry Fešáků. Krom spousty časem prověřených hitů (abecedně od Čím jezdí láska po Zvony a Always On My Mind po Zase jsem ta druhá) na tomto 2CD najdete také dvě letošní novinky z fešácké dílny ( Kolikrát a Remíza ) , včetně verzí takových světových trháků, jako je Up Where We Belong (česky Zítřky) nebo Tequila Sunrise . Fešáci jsou prostě fenomén i po obdivuhodných čtyřiceti pěti letech, symbol velmi oblíbené a hudebně spolehlivě kvalitní zábavy.

Objednávky: supraphon.objednavka@bonton.cz

Fešáci v Lucerně

První fešácké DVD nabízí výběr toho nejlepšího z „narozeninového“ koncertu, jenž se uskutečnil 11. května 2004 v pražské Lucerně a jehož podstatně zkrácený záznam odvysílala 17. července 2004 Česká televize na svém prvním programu. Za zmínku stojí i skutečnost, že si tento pořad svojí sledovaností ničím nezadal s konkurenčními pořady komerčních stanic.
Časem prověřená čísla Fešáků byla navíc umocněna přítomností celé řady hostů, z nichž jmenujme alespoň Petra Novotného, Františka Nedvěda, Josefa Vojtka z Kabátu, Pavla Zedníčka či Michaelu Tučnou, která hostovala v jedné z vyhlášených písní svého otce: "Sundej z hodin závaží." Michal Tučný navíc exceluje ve většině z devíti archivních klipů včetně nezapomenutelného "Prodavače" a snad největšího hitu skupiny "Lojza a Líza."

Z televizního archívů ČT těží i Film o filmu, který připomene, že v písničce Bídnej chlap z Podlesí si s Fešáky zazpíval i Karel Gott. Na archivních záběrech uvidíte i Pavla Brümera, který se kvůli svému zdravotnímu stavu nemohl koncertu v Lucerně zúčastnit. Kromě dalších bonusů (fotogalerie, dokument o přípravě koncertu apod.) stojí za zmínku i skvělý zvuk, který vedle standardu Dolby Digital 5.1 nabízí i kvalitnější DTS. Dodejme, že DVD s názvem Fešáci v Lucerně vyšlo v říjnu 2004 na labelu společnosti Supraphon.
Křest DVD proběhl v rámci vánočního turné kapely.
Doporučená cena je 259,-Kč

Objednávky: supraphon.objednavka@bonton.cz
Za zvýhodněnou cenu si můžete DVD zakoupit i v internetové prodejně serveru www.countryworld.cz.

Jen nám 40

10. května 2007 vyšlo nové album skupiny Fešáci. Jedná se o 2CD vydané u příležitosti 40. výročí založení této legendární kapely. Na 1. disku naleznete celkem 15 zbrusu nových písní Fešáků a jako hosté se představí: Petr Novotný, Erika Řičicová - Kahounová - Horká a Petr Kocman.
2. CD obsahuje sestřih záznamu legendárního fešáckého saloonu Fešáci za velkou louží. Tento pořad zaznamenal celkem 647 repríz a dokonce dostal cenu Ministerstva kultury jako nejlepší československý agenturní pořad roku 1981. Součástí tohoto, dosud nevydaného záznamu je, kromě excelentních výkonů speakra Petra Novotného i dosud nevydaná živá nahrávka Michala Tučného!!! Toto 2CD se tak stává jedinečnou sběratelskou záležitostí. 2CD vychází u firmy Vaško Music. Od začátku roku 2008 byla cena 2CD upravena na 249,-Kč. Za stejnou cenu si můžete toto album objednat i na dobírku na mailové adrese kny@kny.cz.

Dámy a pánové Fešáci přicházejí

Kniha Dámy a pánové Fešáci přicházejí, vtipně mapuje začátky skupiny .
Obsahuje i spoustu fešáckých básniček a fotografií.
Na podzim tohoto roku očekávejte další díl fešácké historie.

Cena 99,- Kč, objednávejte na mailové adrese kny@kny.cz

Zpěvník Fešáků

Obsahuje noty, akordy a texty nejslavnějších fešáckých písní staršího i novějšího data.

cena 99,- Kč včetně DPH a poštovného pro ČR

Ojednávky zasílejte na e-mail: jana.vodakova@firma6p.cz

Fešáci 50 let

Countryová skupina Fešáci slaví v roce 2017 padesáté výročí od svého založení. Zmíněné významné jubileum je jistě dobrou příležitostí k ohlédnutí za její dosavadní kariérou. Tato kniha se snaží všem příznivcům Fešáků nabídnout právě takové ohlédnutí a to všemi způsoby, jaké jsou v možnostech knižní publikace.

Poutavě sepsaná historie Fešáků nabízí i detailnější pohled do jejího zákulisí a na zlomové okamžiky v životě kapely od jejího založení v roce 1967 až do současnosti. Psaný text je navíc doplněný bohatou obrazovou dokumentací. Mnohé fotografie, které pocházejí z osobních archivů jednotlivých členů kapely, se fanouškům dostávají do rukou vůbec poprvé. A protože je tato publikace věnována hudební skupině, najdete v této publikaci i notový zápis a texty třiceti největších fešáckých hitů.

Vydejte se spolu s Fešáky na cestu proti proudu času. Na cestu, která započala v roce 1967 a trvá již dlouhých padesát let. Padesát let, které nejsou jen historií kapely samotné, ale do jisté míry i historií české country hudby.

Objednávky: aos-knihy.cz | countryobchod.cz

© 2003 - 2024 Umělecká agentura KNY  |  All right reserved. | Design and Technology by Webdesign7  |  Country skupiny